Wypadki komunikacyjne są obecnie na porządku dziennym. Niektóre z nich nie powodują większych szkód, inne mogą natomiast spowodować, że auto będzie nadawało się tylko i wyłącznie do kasacji. W takiej sytuacji konieczne jest wezwanie Policji na miejsce zdarzenia. To właśnie ona na podstawie zeznań świadków oraz zastosowania własnych metod wskazuje, kto konkretnie był sprawcą danego zdarzenia. W większości wypadków kierowcy nie są w stanie dojść do porozumienia w tej kwestii, dlatego konieczne jest uzyskanie obiektywnej opinii.

  Powiadomić należy o tej sytuacji również ubezpieczyciela. Na podstawie zebranych informacji dotyczących wypadku, ma on wypłacić odszkodowanie stronie poszkodowanej. Czy jest to łatwy proces? Trzeba przyznać, że niestety nie. Bardzo często ubezpieczyciele stosują różnego rodzaju sztuczki sprawiające, że wartość auta spada, tym samym wypłaca się również mniejsze odszkodowanie. Ich prywatni rzeczoznawcy także działają zazwyczaj na granicy, obniżając odszkodowania. Warto zatem wiedzieć, jakie firmy są w stanie pomóc nam w sytuacji, gdy odszkodowanie jest mocno zaniżone. Poniżej przedstawiono szczegółowy ranking dotyczący tego tematu.

 

 1. Salvum   

Salvum Odszkodowania - lider rynku odkupu szkód komunikacyjnych

Również firma Salvum specjalizuje się w pomocy osobom poszkodowanym w kwestii odszkodowań. Takich ludzi notorycznie spotyka sytuacja, gdy zaniża im się wypłacone odszkodowanie. Często następuje również odmowa wypłaty odszkodowania, więc taka osoba zostaje po prostu z niczym. Według różnego rodzaju badań oraz szacunków zakłada się, że nawet 90% osób ubiegających się o odszkodowanie z OC sprawcy, nie otrzymuje jego pełnej kwoty, a jedynie niewielką część. Salvum umożliwia likwidację takiej szkody na kilka sposobów. Oferuje odkupienie szkody komunikacyjnej, możliwe jest także wejście na drogę sądową z wkładem własnym lub też bez niego. Każde rozwiązywanie jest oferowane na podstawie wcześniejszych, indywidualnych ustaleń. Każda szkoda jest bowiem zupełnie inna.

www.salvum.com.pl

 

 2. Contra Odszkodowania  

Dopłata do odszkodowań - Contra Odszkodowania

Podobnie jak wyżej wymienione firmy, również ta specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań za wypadki komunikacyjne. Taką szkodę można zgłaszać nawet 3 lata od wystąpienia wypadku. Wiele osób początkowo przyjmuje oferowane im świadczenia. Z czasem jednak starają się dochodzić swoich praw w szerszym zakresie widząc wyraźnie, że zostali mocno poszkodowani przez firmę ubezpieczeniową. Contra Odszkodowania umożliwia uzyskiwanie odszkodowań w ramach wypadków komunikacyjnych.

  Po wypadku warto zawsze dobrze dokumentować wszelkie koszty związane z naprawieniem auta. Jednak nie są to jedyne sprawy, jakie trzeba wziąć pod uwagę. Wypadek komunikacyjny ma także duży wpływ na zdrowie. Niekiedy bezpośrednio po wypadku trudno jest zauważyć, że cokolwiek się zmieniło. Jeśli jednak stan zdrowia na jego wskutek ulega pogorszeniu, również to podlega roszczeniom pieniężnym względem firmy ubezpieczeniowej.

  Na rynku działa również wiele innych firm, które mogą nam pomóc w tym zakresie. Warto wymienić tutaj chociażby: Votum S. A., Codex, Auxilia. Kompensja. Beker Polska oraz Euco. Każda z nich może nam pomóc z naszym problemem.

www.contra-odszkodowania.pl

 

3. Casus s.c.

Firma Casus Dochodzenie Roszczeń Ubezpieczeniowych działa już od 2003 roku. Tworzona jest przez ekspertów z zakresu ubezpieczeń oraz osób z ponad dwudziestoletnim zawodowym doświadczeniem w zakresie likwidowania szkód, zdobytym zarówno w polskich, jak i także zagranicznych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jako pierwsza firma w naszym kraju stworzyła oraz także wprowadziła w życie tak zwany Kodeks Dobrych Praktyk i Etyki. Uzyskał on opinię pozytywną od Rzecznika Ubezpieczonych. Dodatkowo firma ta zapewnia kompleksową obsługę prawną, która jest świadczona przed adwokatów oraz radców prawnych, którzy się specjalizują w dochodzeniu ubezpieczeniowych roszczeń. Kancelaria pomaga w zasadzie na każdym z etapów postępowania, a prawnicy służą również pomocą w sprawie karnej oraz do tego działają na rzecz poszkodowanych osób w wypadkach na terenie naszego kraju. Skorzystanie z usług w żadnym wypadku nie wiąże się z opłatami wstępnymi. Pomoc w dochodzeniach odszkodowań jest skierowana głównie do osób, które zostały poszkodowane w wypadkach drogowych, w wypadkach w środkach komunikacji kolejowej, miejskiej, lotniczej czy też na wskutek błędów medycznych. Kancelaria ma swoją siedzibę na ulicy Kopernika 30/506 w Warszawie.

www.casus.biz

 

4. HelpFind

Helpfind to niezależny ekspert. Działa zawsze wyłącznie na korzyść osoby poszkodowanej. Firma także pomaga w przypadku majątkowych szkód czy też szkód moralnych. Co więcej firma doradza także w wyborze odszkodowawczej kancelarii, która uzyskać może możliwie najwyższe odszkodowanie, szczególnie w rapach: wypadków czy też kolizji z winny innego z kierowców, dopłat do kosztorysów naprawy samochodów, wypadków w kraju, jak i także za granicą, wypadków w rolnictwie, uszkodzeń nieruchomości, odszkodowań za śmierć bliskiej osoby, wypłat środków zgromadzonych w OFE. Na każdym z etapów firma nie wymaga żadnych opłat. Chce, aby każdy z klientów ponosił możliwie najmniejsze koszty. Kontakt jest darmowy, identycznie, jak wypełnienie formularza, później jego analiza. Skorzystanie z analizy bezpłatnej do niczego nas nie zobowiązuje. Współpraca z klientem opierana jest na zaufaniu, jak i także na poszanowaniu decyzji. Klient nie musi się obawiać o bezpieczeństwo swoich danych oraz o bezpieczeństwo swoich danych swoich bliskich.

www.helpfind.pl

 

5. Promesco

Kancelaria Promesco to zespół profesjonalnych specjalistów z zakresu ubezpieczeniowego prawa. Gwarantuje możliwie najwyższą na rynku skuteczność w dochodzeniu wszelkich odszkodowań od Towarzystw Ubezpieczeniowych. Swoim klientom zapewnia także dopłaty do sporządzonych już kosztorysów szkód. Dzięki temu nie są oni w żadnym wypadku skaza na wieloletnie batalie sądowe. Firma ta działa na terenie całego naszego kraju. Zajmuje się różnymi sprawami. Są to jednak w większości zaniżenia kwoty odszkodowania z polisy AC czy też OC. Kancelaria przeanalizuje dokładnie sporządzony kosztorys oraz zaproponuje jego konkretne oszacowanie. Promesco wypłaci środki dodatkowe gotówką od razu w momencie sporządzenia tak zwanej cesji wierzytelności ubezpieczeniowej oraz podpisania samej umowy.

www.promesco.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz