Zaniżony Kosztorys OC - co możesz zrobić?

Bez dwóch zdań wypadek samochodowych jest wydarzeniem bardzo nieprzyjemnym. Na nim jednak nie kończą się przykre sytuacje. Jeśli szkoda powstała na skutek działania drugiego kierowcy, to osobie poszkodowanej należy się oczywiście odszkodowanie. Jest to bardzo dobra idea, która niestety zostaje bardzo często nadużywana. Nie ma nic gorszego niż zaniżony kosztorys OC. Za niska kwota wpłacana na konto w praktyce oznacza, że za resztę napraw musimy dopłacić samodzielnie.

Czym charakteryzuje się zaniżony kosztorys OC?

Jeśli chodzi o zaniżony kosztorys OC to trudno w nim znaleźć jakąkolwiek sprawiedliwość. Dlatego też zaniżone odszkodowanie OC sprawy nie powinno mieć kompletnie miejsca. Niestety musimy mieć na uwadze, że ubezpieczeniowym przedsiębiorstwom zależy na możliwie jak największym zysku. To nie współgra ze sporymi wypłatami. Przez to dochodzi do zagrywek nieuczciwych, a jedynym dla poszkodowanego ratunkiem może być podjęcie współpracy z firmą, która specjalizuje się w uzyskaniu adekwatnego, jak i także uczciwego odszkodowania z OC sprawcy wypadku.

Jak często zdarza się zaniżony kosztorys OC? Na ten temat brakuje statystyk w pełni wiarygodnych. Siłą rzeczy do kancelarii czy też firm współpracujących z poszkodowanymi trafiają głównie osoby, które dotknął problem mocno zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy. Pozwala jednak to mniej więcej określić samą skalę procederu. Każdego roku się pojawia dosłownie kilkadziesiąt tysięcy spraw tego typu w naszym kraju. Możemy zatem powiedzieć o powszechności zjawiska zaniżania odszkodowania OC. Nie można być nigdy pewnym, czy ubezpieczyciel wykazuje się uczciwością. Jest to podejście zdroworozsądkowe nawet w przypadku, gdy się on cieszy opinią dosyć nieposzlakowaną. Zawsze warto zweryfikować kosztorys przez niego proponowany zależnie od samej sytuacji.

pieniądze ubezpieczenie

Kto może nam pomóc?

Kwota, która jest niewystarczająca do pokrycia wszelkich kosztów związanych z naprawą to problem bardzo częsty. Zaniżony kosztorys OC jednak można bardzo łatwo przeoczyć. Jak to jest możliwe? Chodzi o to, że ubezpieczyciele uciekają do bardzo prostej psychologicznej sztuczki, które ulega naprawdę wiele osób. Jest nią dosyć szybkie wypłacanie odszkodowania w kwocie zasądzonej przez dane przedsiębiorstwo. Gdy tylko pieniądze się pojawią na koncie osoby poszkodowanej, sprawa zostaje zamknięta. Tak uważa wiele osób, które nie są zaznajomione z przepisami.

Część osób się decyduje na porozumienie samodzielnie z ubezpieczycielem. Ugody polubowne wydają się atrakcyjniejsze ze względów oczywistych, ale są niestety rzadkością. Ubezpieczeniowe przedsiębiorstwa, które to oferują odszkodowania zaniżone z OC sprawy, bywają w odnoszeniu się do odwołań bardzo opieszałe. Do rzadkości także należy rozpatrzenie pozytywne sprawy. W takowej sytuacji osobom poszkodowanym nie zostaje nic innego, jak pomoc odpowiednia w odszkodowaniach.

Na rynku funkcjonuje wiele firm, które mogą nam w tym temacie pomóc. Są to firmy rozeznane doskonale wręcz w prawach poszkodowanych oraz oraz także możliwościach działania dalszego. Dzięki naszym staraniom koszt naprawy już nie będzie taki przerażający, a przede wszystkim będzie się rzeczywiście zgadzać z poniesioną szkodą. Dlatego też właśnie za małe odszkodowanie z OC sprawy nie musi być aż takie problematyczne. Podczas gdy firma pracuje, to my jako klienci możemy się zająć swoimi sprawami. Jest to ogromna oszczędność zarówno czasu, jak i także zdrowia, a przy okazji jest to gwarancja odszkodowania naprawdę uczciwego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz